Kaip numesti svorį be alinančių dietų?
- Ieva Malcevičiūtė
- 2022-05-15
- 3 min. skaitymo
Kuomet girdžiu žmones diskutuojant apie antsvorį, jie dažniausiai akcentuoja prastą išvaizdą, o ne sveikatos problemas. Tačiau, dažnai pamirštame, kad be prastos išvaizdos, turint antsvorio, ženkliai padidėja rizika išsivystyti rimtiems sveikatos sutrikimams, kaip diabetas, kraujagyslių ir širdies ligos, hipertenzija ir t.t. Per laiką pastebėjau, jog žmonės dažnai sieja antsvorį, kaip priežastį savo sveikatos problemoms pateisinti, todėl nusprendžiau aptarti šią temą ir pasidalinti savo įžvalgomis su jumis.
Be antsvorio problemų, dažnai susiduriame ir su kitais nemaloniais simptomais – prastas virškinimas, pilvo pūtimas, nereguliarus tuštinimasis, poreikis saldžiai užkandžiauti, nuovargis, sunkus dėmesio koncentravimas, dažnai apimantis nerimas, „sunkių galūnių“ jausmas bei mieguistumas, tai vieni iš pagrindinių ženklų, jog organizmas yra išsibalansavęs. Priežasčių tam paaiškinti yra daug, tačiau, kad jos būtų tikslingos, reikia žiūrėti į kiekvieno žmogaus atvejį individualiai, tačiau bendras, pagrindines priežastis, noriu aptarti su jumis.
Noriu atkreipti dėmesį, jog žmogus nemeta svorio tam, kad taptų sveikas. Pirmiausia, žmogus turi tapti sveiku, kad atsikratytų antsvorio problemos. Todėl, antsvoris yra tik vienas iš simptomų, patvirtinantis, jog organizmas nėra sveikas. Svarbu suprasti, kad svorio metimas – nėra natūrali būsena mūsų organizmui, nes žmogaus organizmas yra užprogramuotas taip, kad turėtų iš ko išgyventi ekstremaliomis sąlygomis, todėl esant galimybei, jis visada kaups atsargas. Taigi, kad būtume sveiki ir atsikratytume nereikalingų kilogramų, pirmiausia turime susitvarkyti savo organizmą.

Blužnis, tai vienas svarbiausių organų kinų medicinoje, kurios pagrindinė funkcija yra maisto medžiagų ir kūno skysčių transportavimas bei transformavimas, kitais žodžiais – medžiagų apykaita (metabolizmas). Sutrikęs metabolizmas, yra vienas iš pagrindinių simptomų, parodantis, jog blužnies veikla yra išsibalansavusi. Kinų medicina žmogaus sveikatą supranta per pusiausvyrą, kuri yra priklausoma tiek nuo vidinių (mūsų organizmo), tiek nuo išorinių (aplinkos, oro, gyvenimo būdo) veiksnių. Jie, kaip yin ir yang, yra neatsiejami ir vienas be kito neegzistuoja. Blužnis „mėgsta“ sausumą, todėl jai būnant drėgnoje aplinkoje, ji nusilpsta ir tampa nebepajėgi sklandžiai funkcionuoti, dėl šios priežasties sulėtėja medžiagų apykaita.
Fizinio aktyvumo stoka arba per daug intensyvus, alinantis sportas, oras, klimatas, stresas ir netinkama mityba… taip laikui bėgant mūsų organizmas praradęs pusiausvyrą pradeda siųsti signalus, kad su mumis vyksta kažkas negerai. Tačiau realybėje, įsisukę į rutiną, kai visur skubame ir patiriame daug streso, nebelieka laiko sustoti ir pagalvoti, dar blogiau – prisitaikome prie tokios savijautos, kuri galiausiai pradeda atrodyti mums natūrali. Tačiau, aš siūlau, neiti į tokius „kompromisus“, nepasiduoti, o išlikti visada smalsiems ir ieškoti išeities Jūsų stiprus noras ir motyvacija, artimųjų palaikymas bei profesionali pagalba, padės jums pasiekti puikių rezultatų.
4 BŪDAI KAIP PAGERINTI MEDŽIAGŲ APYKAITĄ NATŪRALIOMIS PRIEMONĖMIS:
Subalansuota mityba – blužnis „nemėgsta“ riebaus ir „drėgno“ maisto, todėl geriausia jei ribosite pieno produktus, tačiau jei pradžioje atrodo sunku, rinkitės sveikesnes alternatyvas, pvz. grietinę pakeiskite graikišku jogurtu. Ir skanu, ir daug sveikiau. Nepiktnaudžiaukite saldumynais, raudona, riebi mėsa– ją organizmas sunkiau virškina. Rinkitės paukštieną, žuvį, taip pat sriubas, pupeles, ryžius, avižas ir kitas kruopas.
Patiekalų, kurie nėra termiškai apdoroti, pvz. suši, salotos – žiemos laikotarpiu reikėtų atsisakyti – toks maistas yra labiau tinkamas šiltuoju metu laiku. Geriau rinkitės garintas arba lengvai pakeptas daržoves.
Judėjimas – gleivinės terpės akumuliacija mūsų organizme blokuoja gyvybinės energijos (či) veiklą. Judėjimas skatina či energijos aktyvumą, taip pat gerina blužnies veiklą. Skirti bent 30min. aktyvios veiklos kasdien – pasivaiksčiojimo spartesniu žingsniu, dviračio minimui būtų optimalu.
Gerti žaliąją arbatą – po didžiausio dienos valgymo – pietų, pasidarykite žaliosios arbatos ir siurbčiokite ją iš lėto. Puiki priemonė atsikratyti noro užkandžiauti, jausitės žvalesni bei labiau darbingi likusią popietę.
Akupunktūros terapija – be aukščiau paminėtų priemonių, akupunktūra yra vienas iš visiškai natūralių ir efektyvių būdų kovoti su sveikatos problemomis. Akupunktūra nėra orientuota į simptomų gydymą, tačiau terapijos metu atsižvelgdami į simptomus ir įvertindami bendrą sveikatos būklę, nustatoma sveikatos sutrikimų atsiradimo priežastis. Šiuo atveju, sprendžiant antsvorio problemą arba kitus, anksčiau paminėtus simptomus, gydymo tikslas yra sureguliuoti blužnies veiklą. Subalansuota mityba yra neatsiejama to dalis. Ją koreguoti reikėtų sudarant mitybos rekomendacijas kiekvienam žmogui individualiai. Galiausiai, pasiekus tikslo, blužnies veikla sureguliuojama, organizmas vėl tampa pajėgus tinkamai funkcionuoti. Puikiai jaučiamės atsikratę mus kamavusių simptomų, o galiausiai palaipsniui pastebime, jog pagerėja ne tik mūsų savijauta, bet ir išvaizda.
Pritaikę šias aukščiau paminėtas praktikas, stebėkite kaip keičiasi jūsų liežuvis – jis vienas iš diagnostinių įrankių, naudojamas klinikinėje praktikoje, įvertinti organizmo būklei. Ryte, prieš valantis dantis, kol dar neatsigėrėte kavos, pasižiūrėkite ar ant liežuvio yra apnašų. Jos yra signalas, kad organizmui trūksta energijos tinkamai transportuoti ir transformuoti kūno skysčius.
Noriu priminti, kad žmonės, siekiantys numesti svorio dėl grožio ar sveikatos priežasčių, turėtų tai daryti tik su profesionalia pagalba. Savarankiškas sprendimas numesti nereikalingus kilogramus, gali neigiamai atsiliepti jūsų sveikatai, o taip pat turėdami aiškų planą, greičiau pasieksite savo tikslo.